می خواهیم در امر صادرات هم تاثیرگذار باشیم

می خواهیم در امر صادرات هم تاثیرگذار باشیم
 شهریور ۸, ۱۴۰۰  goroob online  اقتصاد , انجمن , منتخب
می خواهیم در امر صادرات هم تاثیرگذار باشیم

گفتگو با دکتر علی اشرافی، مدیر شرکت بازرگانی اشرافی

خصوصیات بارزی که می تواند آدمی را از بدو تولد تا لحظه مرگ- نسبت به دیگر موجودات- متمایز سازد، تلاش و پشتکار به همراه داشتن هدفی مشخص و در مسیری معین است. در طی این فرآیند، داشتن کارآیی، استمرار فعالیت، مجهز بودن به سلاح تخصص و تحصیلات آکادمیک در هر عرصه ای، دست و بال آن فرد را در راستای خدمتگزاری بهتر- به شکل های مختلف- در جامعه باز گذاشته و به موقعیت و کیفیت خدمات اش می افزاید.

در ادامه گفتگویی داشته ایم با علی اشرافی- کارشناس ارشد رشته صنایع غذایی- که در حال تکمیل تحصیلات خود در مقطع دکترا می باشد. ایشان در حال حاضر مدیر عامل شرکت «غذا فرآیند اشرافی» است که بعد از کسب تجارب فراوان از سال 83 تا 88 به عنوان مسئول فنی و مدیر تولید کارخانجات مختلف به صورت مستقل، قدم در راه کارآفرینی و اشتغال زایی گذاشته و در این راه توانسته که به موفقیت های چشمگیری در عرصه کاری دست یابد.

 

لطفا در باره تاریخچه، اهداف، و چگونگی تاسیس شرکت فرآیند اشرافی آنچه را که لازم است توضیح دهید؟

دکتر اشرافی: بنده از سال 83 به عنوان مسئول فنی و مدیر کارخانجات صنایع غذایی مشغول بوده و از این طریق تجارب فراوانی از اساتید این صنعت کسب نموده و آموزش دیده ام. تا این که در سال 88 تصمیم به تاسیس شرکت مستقل و رسمی گرفتم تا برای اولین بار در استان آذربایجان شرقی بتوانم به عنوان تامین کننده مواد اولیه صنایع غذایی- با اشل جدید، متنوع و خدمات مشاوره ای- فعالیت نموده و بتوانیم کالاهای مورد نیاز این بخش از صنعت را با بهترین کیفیت، تنوع و دسترسی آسان- چه از داخل و از طرق واردات از کشورهای اروپائی- تامین نماییم. بنابراین عمده فعالیت ما از سال 88، تامین مواد اولیه به کارخانجات صنایع غذایی- خصوصا در زمینه شیرینی و شکلات- بوده است.

 

فرمودید که بخشی از کالاهای مورد نیاز این بخش از صنایع غذایی را از کشورهای اروپایی وارد می کنید. آیا این واردات به صورت نمایندگی مستقل است و یا از طریق تجارت و بازرگانی متفرقه؟

 

دکتر اشرافی: به حول و قوه الهی توانسته ایم نمایندگی انحصاری ریالی (شیرینی و شکلات) اسانس هاس سیمرایز (تی اچگایر) آلمان را در کل ایران داشته باشیم که به نظر این امر می تواند افتخار بزرگی برای استان ما باشد چرا که بسیاری از بزرگان صنایع شیرینی و شکلات و لبنی در کل ایران- اعم از استان های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، شیراز و استان های همجوار- هم اکنون از مشتری های مجموعه ما هستند.

و نیز نمایندگی شرکت گلشاد در استان متعلق به مجموعه ما می باشد که یکی از بهترین و بزرگترین کارخانجات تولید شیر خشک و آب پنیر ایران می باشد که بدین طریق بخش عمده ای از مصرف شیر خشک منطقه، توسط شرکت ما تامین می شود. همچنین نمایندگی شرکت آرنیکای مشهد- که یکی از بزرگترین و باکیفیت ترین تولید کننده های محصولات بهبود دهنده و امولسفایرها در ایران می باشد- را در منطقه داریم. با شرکت های صنایع آردی هم فعالیت مستمر و ویژه ای داریم.

 

اشتغالزایی مجموعه شما چند نفر است؟

 

دکتر اشرافی: در حال حاضر به صورت مستقیم، 12 نفر در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند. اما لازم به اشاره است که اصلی ترین هدف اینجانب، افزایش نیروهای این شرکت در راستای اشتغالزایی می باشد.

 

چه اهداف دیگری برای این شرکت متصور است؟

 

دکتر اشرافی: هدف بعدی ما این است که تعداد اقلام واردات مواد اولیه ای را که در ایران تولید نمی شود را با کیفیت بالا افزایش دهیم چرا که بر حسب تجربه کاری خود، بنا را بر آن گذاشته ایم مواد اولیه ای وارد نماییم که کیفیت آنها مورد تایید کارخانجات می باشد تا از این حیث بتوانیم کمکی هم به امر تولید و کارخانجات داخلی مان بکنیم تا از این طریق به خاطر بالا رفتن کیفیت کالاهای تولیدی، در امر صادرات هم تاثیرگذار باشیم.

 

شرکت غذا فرآیند اشرافی

وارد کننده و تامین کننده مواد اولیه صنایع غذایی

تلفن های تماس:

36371747 (041)

36371748 (041)

32-09912620830

www.ashrafiteam.com

instagram: ashrafi_co

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق متعلق یه نشریه می باشد

طراحی سایت ، فرابین پندار تبریز