سهم 3.65 درصدی آذربایجان شرقی از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای

سهم 3.65 درصدی آذربایجان شرقی از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای
 تیر ۲۶, ۱۴۰۱  goroob online  اقتصاد , انجمن , منتخب
سهم 3.65 درصدی آذربایجان شرقی از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی سهم استان از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای کشور در سال 1401 را 3.65 درصد اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، محمد فرشکاران در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به توزیع اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارائی های سرمایه‌ای در سال 1401 اظهار کرد: این اعتبارات نسبت به سال گذشته در حدود 26 درصد رشد داشته است.

وی افزود: مجموع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان با این میزان رشد از یک هزار و 633 میلیارد و 900 میلیون تومان در سال 1400 به رقم دو هزار و 52 میلیارد و 300 میلیون تومان در سال 1401 افزایش یافته است.

فرشکاران تصریح کرد: یک هزار و 525 میلیارد و 800 میلیون تومان از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان در سال 1401 عمومی، 137 میلیون تومان اختصاصی و 512 میلیارد و 800 میلیون تومان نیز مربوط به ردیف های توازن منطقه ای است.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی در ادامه از رشد 27 درصدی اعتبارات هزینه ای استان در بودجه سال 1401 خبر داد و گفت: اعتبارات هزینه ای کشور هم به همین میزان رشد دارد.

وی توضیح داد: اعتبارات هزینه ای استان در سال 1401 رقمی بالغ بر یک هزار و 177 میلیارد تومان است که حدود یک هزار و 143 میلیارد تومان عمومی و 33 میلیارد تومان نیز مربوط به ردیف اختصاصی خواهد بود.

فرشکاران، ایجاد تعادل در توزیع اعتبار هزینه‌ای متناسب با شرح وظایف دستگاه‌های اجرایی، تامین اعتبار حقوق و مزایای مستمر کارکنان با محاسبه بار مالی اجرای بخشنامه‌های مربوطه، رعایت الزامات و دستورالعمل های ابلاغی و افزایش سرانه های پرسنلی را از جمله سیاست ها و رویکردهای توزیع اعتبارات هزینه‌ای استان در سال 1401 خواند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی همچنین به مواردی مثل رعایت سقف تعداد پرسنل سال 1400 دستگاه های اجرایی به جز مجوز های استخدامی، تامین اعتبار مانده مرخصی بازنشستگان سال‌های 1400 و ماقبل آن و استفاده از ابزارهای تشویقی برای دستگاه های فعال در جذب اعتبارات ملی و تحقق درآمد و اقدام در راستای جز 1 بند ب تبصره 18 اشاره کرد.

این مسئول، اختصاص یک درصد اعتبار پژوهشی از سرجمع اعتبار استان و اختصاص اعتبار برای پرداخت کمک‌های بلاعوض حداکثر تا نیم درصد اعتبارات هزینه‌ای بر اساس مفاد ابلاغ اعتبارات هزینه‌ای را از الزامات توزیع اعتبارات هزینه‌ای استان در سال 1401 برشمرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق متعلق یه نشریه می باشد

طراحی سایت ، فرابین پندار تبریز