جدیدترین شماره ماه نامه «انجمن» در آستانه انتشار قرار گرفت.

جدیدترین شماره ماه نامه «انجمن» در آستانه انتشار قرار گرفت.
 مهر ۱۶, ۱۳۹۹  goroob online  اخبار
جدیدترین شماره ماه نامه «انجمن» در آستانه انتشار قرار گرفت.

جدیدترین شماره ماه نامه «انجمن» در آستانه انتشار قرار گرفت.

شماره 35 مجله «انجمن»
جدیدترین شماره ماه نامه «انجمن» در آستانه انتشار قرار گرفت. لازم به ذکر است با توجه به سیاست های گروه رسانه ای «غروب آنلاین»، کلیه نسخه های چاپی مجلات این مجموعه (غروب، انجمن، آلوارس، هنر و اقتصاد) صرفا از طریق آبونمان امکان دسترسی خواهند داشت. لذا علاقمندان جهت دریافت نسخه های چاپی مجلات، می توانند به طرق اعلام شده، نسبت به اشتراک این نشریات اقدام نمایند.
آنچه شماره جدید انجمن خواهید خواند:
– با توجه به اهمیت بحث توسعه و واکاوی نسبت آن با فرهنگ و تاثیرگذاری آن بر اقتصاد، تصمیم گرفتیم در این پرونده بخشی از همین موضوع را که در هفدهمین شماره مجله غروب منتشر گردیده بود، بازنشر نماییم تا بار دیگر خوانشی از یک توسعه اقتصادی مبتنی بر فرهنگ ارائه دهیم. البته نیک می دانیم
اگر قرار باشد که فرهنگی بتواند در توسعه نقش محوری داشته باشد و یا این که بخواهد تاثیرگذاری خود را به حدی ارتقا دهد که بتواند به توسعه اقتصادگرا چهره انسانی ببخشد، بدون تردید نیازمند تغییراتی اساسی و محوری در هویت خود است.
البته بحث توسعه، یک بحث ناتمامی است که برای رسیدن به آن یاز به بررسی همه جانبه ای خواهیم داشت. ما در این گفتار، در میزگردی به تبعات غفلت از فرهنگ در برنامه های توسعه پرداخته ایم. اما هم چنان پرونده این بحث گشوده بوده و منتظر بازتاب نظر مخاطبان در شماره های آتی مجله هستیم.
– دکتر مهدی شبروهی- حقوقدان- در یادداشتی تحت عنوان «ثروت اندوزی جنایتکارانه و مکانیزم شکل گیری آن» به بررسی اخلاق و رابطه آن با طبقه بندی ارزش‌های زیستی و اجتماعی پرداخته و در نهایت به این نتیجه گیری رسیده است که چرا ثروت اندوزانی که از راه فساد به این مرتبه رسیده اند، جنایتکار بوده و بایستی به عنوان مجرمین قتل حکمی مورد محاکمه قرار گیرند نه بر اساس مجرمان تقلیدی و یقه سفید.
– دکتر محمود جامساز- اقتصاددان- طی گفتگویی در رابطه با ادغام بانک‌ها، به بحث پرداخته است. این اقتصاددان باور دارد که ادغام بانک‌های نظامی اقدامی است مثبت، اما در عین حال نظام بانکی کشور با این تغییرات اصلاح نخواهد شد.
جامساز سیستم اقتصادی ایران را دچار برخی مشکلاتی می‌داند که تنها راه برای رفع آنها، جراحی بنیادین مجموعه اقتصادی کشور و رهایی از دست اقتصاد دولتی است.
– «حاکمیت، نهادهای مردمی و آسیب ها!» عنوان سومین نشست تخصصی بررسی چالش ها و کارکردهای نهادهای مردمی است که میهمانان طی نشستی به بررسی کارکرد نهادهای مردمی در حوزه آسیب های اجتماعی و نیز چالش های پیش روی آنها و همچنین نسبت رابطه آنها با نهادهای دولتی پرداخته اند.
– بخش روایت این شماره از مجله، به گفتگویی با دکتر امیر عطاالله هیرادفر، به عنوان فوق تخصص بیماری های خون و سرطان کودکان و رئیس بخش خون بیمارستان کودکان تبریز، پرداخته است. در این گفتگو دکتر هیرادفر به روایت مشکلات و چالش های درمانی کودکان سرطانی پرداخته است. در بخش دوم گفتار، این پزشک به روایت ارتباط خود با کودکان سرطانی پرداخته و می گوید: «با کودکان دوست هستم، به آنها نه به عنوان یک کودک که به عنوان یک انسان می‌نگرم. همیشه به حرف‌هایشان گوش می‌دهم، همیشه سعی می‌کنم که به آن‌ها از امید سخن گویم و…
– در بخش محیط زیست، نامه جمعی از سمن های محیط زیستی، علمی و فرهنگی، افراد حقیقی و حقوقی به رئیس جمهور، در اعتراض به از سرگیری سد سازی در حوضه دریاچه ارومیه منتشر گردیده، و طی یادداشتی دیگر، مهناز اسلامی نگاهی داشته به دریاچه اورمیه در گذر بحران.
– «ثروت آفرینان» این شماره نیز مربوط به جوانی است که موفقیت را از طریق طی مسیرهای متعدد و پیچیده به دست آورده است. او در این راه بارها و بارها به زمین خورده اما می گوید که نباید به این اندیشید که چه کسی ترا به زمین زد، بلکه مهم این است که چه کسی دست ترا گرفت و از زمین بلند کرد!
این گفتگوی چالشی «بهزاد جعفری» نیز می تواند نشانگر راهی دیگر از طریقه به دست آوردن موفقیت باشد که آن را می توانید در این شماره بخوانید.

■ جهت دریافت نسخه های چاپی مجله و کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با ما از طریق شبکه های مجازی و یا با شماره های 041335570160- 09147760366 تماس حاصل نمایید.
■ گروه رسانه ای ❘ Goroob online


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق متعلق یه نشریه می باشد

طراحی سایت ، فرابین پندار تبریز